Bodrumda Yabancılara İkamet İzni

Firma : , Hizmet Kodu :

 Bodrumda İkamet Başvuru Hizmetleri

Bodrumda Yabancı Vatandaşlara İkamet İzni Başvuru Hizmeti

Bodrumda Yabancı Vatandaşlara Oturma İzinleri

 

İKAMET VEYA OTURMA İZNİ İLE İLGİLİ LÜZUMLU BELGELER

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden yabancı vatandaşlarının tercih ettikleri  ikamet tezkeresi ve ikamet sebebine istinaden talep edilen dokümanlar  değişecektir. İlgili göç İdaresi siz değerli müşterinizden oturma izni isteğiniz ile ilgili daima ayriyetten bilgi ve doküman talep edebilir.

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden yabancı vatandaşlarının istenilen ikamet müddetinden altmış gün daha uzun müddetli seyahat belgesi veya seyahat belgesi yerine geçen dokümana bulundurmanız gerekmektedir. Kararlaştırılan buluşma tarihi ve saatinde müracaat için sadece kanuni mümessilin idaremizde bulunması halinde, bu şahsın kanuni mümessili olduğunu ispatlayan noter tasdikli bir vekaletname ibraz etmesi zorunludur.

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden yabancı vatandaşlarının ikamet tezkeresi ücreti ile oturma müsaadesi doküman ücretini vergi dairesi ödeme noktalarına, ilgili mal müdürlüklerine ya da Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı’nın sözleşmesi olan devlet bankalara ödeme yapabilirsiniz. İkamet müsaadesi ücreti ile oturma izni dokümanı ücretini münferit olarak ödeme yapın ve 2 adet ödeme makbuzu talep edin.

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden yabancı vatandaşlarının e-ikamet  tezkeresi başvurusu için ilgili kişinin vesikalık resmi son altı ay içerisinde çekilmiş (önden, yüzü açık, ilgili ecnebi kişinin hiç zorlanmadan tanıtabilecek tarzda), fonu beyaz ve biyometrik niteliğinde olmalıdır. Yabancı vatandaşlarının seyahat belgesinde Latin harflerinin bulunmaması halinde, Bodrum Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri’nin yeminli tercüman ya da Türkiye Cumhuriyeti Noterlikler tarafından tasdikli tercümesi de ikamet müracaatına ilave edilmesi gerekmektedir.

 

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden yabancı vatandaşlarının e-ikamet  tezkeresi başvurusu için seyahat belgesinde ad ve soyadı bitişikse, ilgili yabancının bağlı olduğu büyükelçilik veya konsolosluklardan temin edeceğiniz ayrıntılı hüviyet vesikanızı kanıtlayan belgeyi ilgili göç idare müdürlüğüne ibraz etmeniz şarttır.