Bodrumda Yabancılara Oturma İzinleri

Firma : , Hizmet Kodu :

 Bodrumda Hollandalılara İkamet Başvuru Hizmetleri

Bodrumda Hollanda Vatandaşlara İkamet İzni Başvuru Hizmeti

Bodrumda Hollanda Vatandaşlara Oturma İzinleri

 

İKAMET VEYA OTURMA İZNİ İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

 Birinci oturma izni müracaatlarıyla oturma müsaadeleri arasındaki geçiş prosedürlerine tasarlanmış “Merkezi Randevu Sistemi” gibi yeni bir alternatif sağlanmıştır. Bu metod sayesinde uzun süre, kısa süre, aile ve öğrenci oturma müsaadeleri için birinci ve dönüşüm/bağlantı başvuruları yapılabilmektedir.

İnsani ve insan ticareti ile ilgili haksızlığa uğramış veya zarar görmüş kişilerin ikamet müsaadesi prosedürlerinin ilgili vilayet göç idaresi müdürlüğünde yerine getirilmesi şarttır.

 İKAMET VEYA OTURMA İZNİ BAŞVURUSUNUN SÜRECİ VE RANDEVUSU

1’nci başvurular yahut ikamet tezkereleri arasında geçiş prosedürleri (kısa süreli ikamet müsaadesinden uzun süreliye, aile oturma izninden kısa süreli ikamet tezkeresine geçiş gibi) veya oturma/yaşama maksadının farklılaşması sebebiyle yapılacak müracaatlar her şartta vize yahut oturma izni müddeti bitmeden yerine getirmek şarttır. İkamet müracaatının yerine getirilebilmesi amacıyla ikamet tezkeresi müracaatı formunun noksansız şekilde tamamlanması şarttır. Sizden ricam dokümanın muhtevasıyla beyanlarınızın kişisel bilgilerinizle farklı olmamasına özen gösterin. İkamet müracaat formunun tamamlamasından sonra Göç İdaresinin düzeni veya metodu vasıtasıyla kararlaştırılan buluşma tarihi, saati, müracaat no’su ile lüzumlu belgelerinin belirtildiği ikamet tezkeresi müracaat formu meydana gelir. Bu formla kararlaştırılan buluşma tarihi ve saatine kadar yurdumuzda kanunen kalınabilecektir, lakin bu form yurdumuzdan çıkış yapma yahut yurdumuza giriş yapma hakkı verilmemektedir. Müracaat süresince ilgili fotoğrafçıdan fotoğraflarının negatifleri alıp herhangi bir hafıza kartı ile resminin sisteme kesinlikle kayıt ettirilmesi icap etmektedir.

 

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden Hollandalı vatandaşlar randevunuzda açıklanan tarih ve saatte yaşadığınız vilayetteki ilgili göç idaresi müdürlüğüne müracaat gerçekleştirmeniz lazım, aksi takdirde başvurunuz  geçerli olmayacaktır. Mücaatlarınızın iptali yahut en son değişiklikleri yapılması olmayacaktır. Lüzumlu kuralların aktarılması ve isteğin uygun bulunması durumunda ikamet tezkeresinin müddeti nizam olarak vize yahut oturma izni müddetinin bittiği  tarihten başlatılacaktır.