Bodrumda İngilizlere E-İkamet

Firma : , Hizmet Kodu :

 Bodrumda İngilizlere E-İkamet Başvuru Hizmetleri

Bodrumda İngiliz Vatandaşlara İkamet İzni Başvuru Hizmeti

Bodrumda Birleşik Krallık (İngiliz, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler Vatandaşlara Oturma İzinleri

Milletlerarası hukuk nizamlarının ve milli hukukumuzun Türkiye’de paralel olarak tatbik edilmesi hususunda Antalya, Kemer, Alanya, Kaş, Manavgat, Aydın, Kuşadası, Didim-Altınkum, Marmaris, Datça, Dalaman, Köyceğiz, Ortaca, Milas ve Bodrum gibi turizm bölgelerinde uzun veya kısa dönem için yaşayan Büyük Britanya (İngiliz, İskoç, Kuzey İrlanda ve Galler) vatandaşlar birçok haklara ve sorumluluklara sahiptir. Yasal olarak yabancıların hak ve sorumlulukları hususunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan şahıslarının Türkiye ile arasındaki kanuni yasal ilişkisinin sağlandığı en mühim ana unsurlarından biri kesinlikle oturma iznidir.

İkamet bir kişinin yasal yönünden varlığını sürdürmek amacıyla oturma iradesinin belirttiği çevresidir. Türkiye’de bulunan Birleşik Krallık (İngiliz, İskoç, Kuzey İrlanda ve Galler) yurttaşlar hiç kimsenin etkisinde kalmayan kendi isteğiyle bu muhit ikametgah olarak normalde yaşadığı devletinin salahiyetli makam ve mercileri vasıtasıyla bildirmektedir. Yabancı şahsın sosyal ve kanuni nizamlar yapısında gerek duyduğu bu düzenleme kesinlikle Türkiye sınırları içerisinde bulunan İngiliz, İskoç, Kuzey İrlanda ve Galler vatandaşlar için de geçerlidir.

Yalıkavak, Turgutreis, Kadıkalesi, Torba, Gümbet, Yalıçiftlik, Kızılağaç, Mumcular, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümüşlükte, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Güllük ve Bodrumda ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan şahısların sosyal düzeni, aynı zamanda da Türkiye’deki kanuni sistemi yönünden önemli ihtiyaç olan oturma müsaadesiİngiliz, İskoç, Kuzey İrlanda ve Galler vatandaşlara yurdumuzun sınırları içerisinde kesin bir dönem için ve kesin bir muhitte oturma hakkı bulunduran dokümandır. Salahiyetli mercileri vasıtasıyla çıkartılan bu müsaade veya diğer adıyla özgürlük belgesi, yabancı şahsın lüzumlu koşulları temin edilmesi ve isteği doğrultusunda tanzim edilmektedir